Nästan Nytt År !

Snart byter vi siffror – från 2025 till 2026, det brukar ju ta ett tag att vänja sig vi det.
Hösten och början av vintern har varit en jobbig tid för oss, med sjukdomar och oro. Nu har det äntligen vänt med den besvärliga borrelian, efter en lång kur av antibiotika, så börjar ledvärken (artriten) ge med sig. Det har tagit många, många månader. Och dessutom efter att den bästa ”julklappen” kom, med ordet ”Godartad”, så känner vi att det vänt. Och vi kan verkligen se framemot ett Nytt År.

Vi har firat julen hemma hos oss med våra bästa! Söner, svärdöttrar, barnbarn och ett gäng hundar – det kan inte bli bättre!

Närmast på schemat står My Dog, ska bli kul att komma dit, förra året stannade vi hemma.
Vi kommer att valla regelbundet, båda vi tvåbenta och våra fyrbenta tycker det är så roligt.
Och skidresan norrut tillsammans med våra bästa, ser vi också fram emot.

Gammal bild på Toya i vallhagen

Vi hoppas kunna göra några turer med husvagnen under våren och början av sommaren. För sen borde Tiki komma igång och löpa under juni/juli och då blir det en tur söderut till hennes ”date”.
Jag ser så framemot detta.

Vi önskar alla ett riktigt Gott Nytt År !!!